Tuzla Marina kapılarını dünyaya açtı

Tuzla Marina kapılarını dünyaya açtı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın vizyon projesi Tuzla Marina, alışveriş üniteleri, tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip dünyada örneği olmayan marinasıyla kapılarını dünyaya açtı.

Tuzla Marina, denizin üzerinde konumlanan adacıklarda 154 üniteli alışveriş merkezi, dünyanın en hızlı roller coaster´larından ikisine sahip tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip marinasıyla eğlence, deniz, alışveriş ve sosyal yaşamı bir arada sunuyor.

Dünyaca ünlü markaların Alışveriş Adasında Outlet konseptiyle bir araya geldiği Tuzla Marina, şık kafe ve restoranlarıyla sosyal yaşamın da stilini değiştiriyor. Dünyanın en özel mimarisine sahip Tuzla Marina, dünya markalarına ev sahipliği yapıyor.

Başkan Yazıcı, Misafirlerine Tuzla Marina’yı Tanıttı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Hatay Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve eşi Gülen Yavuz, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural ve Av. Mehmet Çelikel, Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Tuzla Marina’da ilk günün heyecanını yaşadı. Tuzla Marina’nın hizmete girişi nedeniyle kurban kesildi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuklarıyla birlikte Tuzla Marina’yı gezdi, alışveriş mağazalarını ziyaret ederek “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Türkiye’ye Yakışan Bir Proje Yaptık

Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Biz dünyada eşi olmayan bir projeye imza attık. İnsanları denizle barıştıracak bir proje tasarladık. Denizin ortasına kadar yürünebilen bir marina inşa ettik. Sosyal yaşamın kalbinin bundan sonra Tuzla’da atacağına inanıyorum. Türkiye’ye yakışan bir proje yaptık. Biz İstanbul’a, İstanbul bize çok yakıştı” diye konuştu. 

Tuzla Tarihinde Yeni Bir Dönem Başladı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Marina ile ilçe tarihinde yeni bir dönemin başladığını söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla Marina, Tuzla’da kabuk değiştirecek, geleceğe damga vuracak, ekonomiden sosyal ve kültürel hayata her yönden Tuzla’ya adım attıracak bir proje. Bundan sonra daha büyük projelere de inşallah birlikte imza atacağız. Dünyada benzeri olmayan bir marinayı Tuzla’ya kazandırmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Tuzla tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olmuştur” dedi. 

Tuzla Marina, Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Tuzla Marina, hizmete girmesiyle birlikte daha ilk günlerinden itibaren cazibe merkezi oldu. Hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlar, denizle insanı buluşturan konseptte eğlenceli zaman geçirdi. Başta Tuzla olmak üzere İstanbul’un değişik semtlerinin yanı sıra çevre illerden gelen ziyaretçiler, Tuzla Marina’yı gezdi. Tuzla Marina’nın hizmete açılmasıyla hem marinadaki hem de Tuzla’daki işletmelerde gözle görülür bir haraketlilik yaşandı. Gezip dinlenmek için hafta sonunda Tuzla’yı tercih eden vatandaşlar, Tuzla ekonomisine ciddi katkı sağladı. Tuzla’da bir merkez olma hedefi ile inşa edilen Tuzla Marina, eğlence, deniz, alışveriş ve sosyal yaşamı bir arada sunan özelliğiyle daha ilk günlerinde bu hedefin gerçekliğini ortaya koydu. Dünyaca ünlü alışveriş mağazaları, denizle iç içe yaşam alanları, ferah ortamı ve örnek mimarisiyle cezbeden Tuzla Marina’nın Tuzla’ya katkısı, başta sahil bandı olmak üzere Tuzla’nın geniş bir kesimi tarafından hissedildi.

Tuzla Marina’nın görsel zenginliği, Tuzla’da fotoğraf karelerine bir yenisini daha ekledi. Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nin terası, ardında Tuzla Marina görseliyle fotoğraf çekilenlerin adresi oldu.

Tuzla Marina, Gençlik Konserlerine Ev Sahipliği Yaptı

Tuzla Marina, ilk büyük organizasyonda Tuzla Belediyesi’nin düzenlediği gençlik konserlerine ev sahipliği yaptı. Türk Halk Müziği’nin sevilen temsilcisi Kubat 31 Mayıs’ta Tuzla halkı ile buluştu. Tuzla Marina’nın otoparkında düzenlenen konsere katılan vatandaşlar, “Hediyeni Al, Konsere Getir, Bir Çocuğu da Sen Sevindir” kampanyasıyla sosyal sorumluluk projesine de katkı sağladı. Fantezi müziğinin önemli ismi Funda Arar ise 5 Haziran’da Tuzla Marina’da müzikseverlerle buluştu. Konserlerde toplanan oyuncaklar Suriyeli çocuklara gönderildi.

Tuzla Marina ile Tuzla İDO İskelesi arasında hattı oluşturulan Nostaljik Tren, ücretsiz seferleriyle hizmete başladı.